گزارش محققان بریتانیایی؛ سالهای پیش از یائسگی دوره خطرناکی برای افسردگی است

فست فود باز: بررسی جدید نشان میدهد بانوانی که به زمان یائسگی نزدیک می شوند در معرض خطر بیشتر مبتلاشدن به افسردگی هستند.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، برمبنای داده های جمع آوری شده از هفت مطالعه که شامل بیش از ۹۱۰۰ زن در سرتاسر جهان است، زنان در دوره گذار پیش از یائسگی ۴۰ درصد بیش از زنان دیگر گرفتار افسردگی می شوند.
دکتر «روپال دسای»، محقق ارشد روانشناسی از دانشگاه کالج لندن، اظهار داشت: «نتایج نشان میدهد بانوانی که وارد یائسگی می شوند بطور قابل توجهی بیش از قبل یا پس از این مرحله افسردگی را تجربه می کنند».
دسای در بیانیه خبری دانشگاه اضافه کرد: «یافته های ما بر اهمیت اذعان به این که زنان در این مرحله از زندگی بسیار در مقابل افسردگی لطمه پذیر هستند، تاکید می کند. همین طور بر نیاز به حمایت و غربالگری برای زنان برای مساعدت با رفع مؤثر نیازهای سلامت روان آنها تاکید می کند.»
محققان می گویند این دوره گذار که پیش یائسگی نامیده می شود، به طور معمول سه تا پنج سال پیش از شروع یائسگی رخ می دهد.
به گفته پژوهشگران، در طول این انتقال، تخمدان ها آغاز به تولید هورمون های زنانه کمتری می کنند و نوسانات سطح هورمون می تواند موجب تغییرات خلقی همراه با چرخه های قاعدگی نامنظم و سایر علایم شود.
به گفته پژوهشگران، این مرحله از یائسگی تا یک سال بعد از آخرین قاعدگی زنان ادامه پیدا می کند و به طور معمول بین چهار تا هشت سال طول می کشد.
به گفته پژوهشگران، این تحلیل و بررسی شامل زنان از ایالات متحده، استرالیا، چین، هلند و سوئیس بود. علایم یائسگی با بهره گیری از پرسشنامه استاندارد ارزیابی شد.
به گفته پژوهشگران، این داده ها از سرتاسر جهان گرفته شده است و نشان میدهد که مبارزه زنان با یائسگی، شرایطی جهانی است.
این تیم اشاره نمود که تحقیقات قبلی نشان داده است که درمان می تواند یک درمان مؤثر برای علایم احساسی همراه با یائسگی باشد.
دسای اشاره کرد: «یافته های ما نشان میدهد که سلامت روانی زنان در دوران یائسگی چقدر می تواند در این دوران لطمه ببیند.»

منبع:

About Author