نتایج مطالعه جدید نشان می دهد؛ دوچرخه سواری می تواند به پیش گیری از آرتروز زانو کمک کند

فست فود باز: یک مطالعه جدید نشان میدهد افرادی که در طول زندگی خود بطور منظم دوچرخه سواری می کنند کمتر در معرض مبتلاشدن به آرتروز زانو هستند.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، پژوهشگران دریافتند دوچرخه سواران در مقایسه با افرادی که هیچ گاه دوچرخه سواری نکرده اند، ۱۷ درصد کمتر به زانو درد و ۲۱ درصد کمتر در معرض علایم آرتریت زانو هستند.
نتایج نشان میدهد همین طور بنظر می رسد افرادی که در تمام عمر خود دوچرخه سواری کرده اند، نسبت به افرادی که فقط در یک دوره رکاب زده اند، کمتر در معرض خطر ابتلاء به آرتروز زانو هستند.
دکتر «گریس لو»، محقق ارشد و دانشیار پزشکی در آلرژی و ایمونولوژی در هیوستون، اظهار داشت: «هر میزان افزایش در تعداد دوره های دوچرخه سواری منجر به کاهش احتمال گزارش درد زانو و تشخیص آرتریت زانو با علایم و اشعه ایکس می شود.»
پزشکان اغلب فعالیت بدنی منظم را برای جلوگیری از آرتروز زانو تشویق می کنند، اما تعدادی از ورزش ها نسبت به سایرین مؤثرتر هستند.
برای این مطالعه، پژوهشگران داده های بیش از ۲۶۰۰ فرد ۴۵ تا ۷۹ ساله را که در مطالعه آرتریت زانو شرکت داشتند، تحلیل و بررسی کردند. حدود نیمی از مردم گفتند که سابقه دوچرخه سواری مداوم دارند.
از شرکت کنندگان در مورد کارهای دوچرخه سواری شأن در چهار دوره سنی زندگی شان پرسیده شد- ۱۲ تا ۱۸، ۱۹ تا ۳۴، ۳۵ تا ۴۹ و ۵۰ سال یا بیشتر. این فعالیت ها می تواند شامل دوچرخه سواری در فضای باز یا دوچرخه سواری در یک چرخه ثابت داخل خانه باشد.
نکته مهم این مطالعه مشاهده ای این است که اگر افراد نگران درد زانو و آرتروز زانو در آینده باشند، دوچرخه سواری ممکنست به عنوان راهی برای جلوگیری از آن عمل کند و هر چه بیشتر در طول زندگی خود این کار را انجام دهند، احتمال سلامت بهتر زانو بیشتر می شود.

منبع:

About Author