هشدار موج دوم کرونا در آلمان

وزیر بهداشت آلمان ضمن هشدار در این مورد که موج دوم کرونا در این کشور خطری جدی است از مردم خواست تا اقدامات محافظتی در مقابل کووید-۱۹ را خصوصاً در تعطیلات تابستانی رعایت نمایند.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، بااینکه شمار مبتلایان به کرونا در آلمان نسبتاً کم بوده اما وزیر بهداشت این کشور هشدار داده که نباید وضعیت را دست کم گرفته و خودرا به سمت یک حس غلط از امنیت سوق دهیم.
موسسه روبرت کخ (RKI) روز دوشنبه اعلام نمود: شمار مبتلایان جدید کرونا در آلمان با افزایش ۱۵۹ نفره طی یک روز به مجموع ۱۹۸ هزار و ۹۶۳ نفر افزایش یافته و آمار قربانیان ناشی از این بیماری نیز تنها با یک مورد افزایش به ۹۰۶۴ نفر رسیده است.
بر طبق گزارش وضعیت روزانه RKI برای روز یکشنبه، شیوع های پراکنده کووید-۱۹ همچنان در کارخانه های فرآوری گوشت، مراکز مراقبت و خانه های سالمندان، بیمارستان ها و همین طور جشن های خانوادگی، رویدادهای مذهبی یا در مراکز مخصوص پناهجویان و پناهندگان ثبت شده است.
وزیر بهداشت آلمان بطور ویژه نسبت به فرا رسیدن تعطیلات تابستانی و آغاز سفرهای مردم که می تواند منجر به وقوع موج دوم کرونا در این کشور شود، ابراز نگرانی کرد.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، در طول آخر هفته اخیر، رسانه های آلمانی تصاویری از گردشگران آلمانی که تعطیلات خودرا در جزیره مایورکا اسپانیایی بدون رعایت قوانین مقابله ای با کرونا جشن می گرفتند، منتشر نمودند. خیلی از آنها ماسک نداشته و فاصله کافی را حفظ نکرده بودند.