استاندار بوشهر: قرارگاه عملیاتی-نظارتی ستاد مقابله با کرونا تشکیل می شود

بوشهر استاندار بوشهر اظهار داشت: به منظور نظارت و بازرسی دقیق از وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در استان، قرارگاه عملیاتی، نظارتی و بازرسی ستاد مقابله با کرونا در دستگاههای اجرایی استان بوشهر با همکاری فرمانداران و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تشکیل می شود.
عبدالکریم گراوند در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا استان بوشهر با قدردانی از تلاشهای مجموعه نیروی انتظامی در مقابله با کرونا اظهار نمود: اگر در استان همکاری و همراهی مردم را شاهد نبودیم وضعیت به مراتب بدتری از نظر مبتلا شدن و فوتی ناشی از انتشار کرونا در استان داشتیم.
وی بیان نمود: با همکاری مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم از بحران کرونا عبور نماییم، بنابراین گذر از این شرایط نیازمندی همکاری مردم است و انتظار داریم فرمانداران هم با جدیت مصوبات ستاد استانی کرونا را پیگیری و اجرا کنند.
در این جلسه بعد از بحث و بررسی و پیشنهادات اعضا، موارد زیر بعنوان مصوبه به تصویب رسید.
– به منظور نظارت و بازرسی دقیق از وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در استان، قرارگاه عملیاتی، نظارتی و بازرسی ستاد مقابله با کرونا در دستگاههای اجرایی استان بوشهر با همکاری فرمانداران و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تشکیل گردد.
– پیشنهاد ممنوعیت تردد به استان به مدت یکماه از عصر چهارشنبه تا جمعه شب به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شود.
– ضمن ممنوعیت نصب چادر در سواحل استان، شهرداران موظف به پیگیری و حسن اجرای این مصوبه هستند.
– با عنایت به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد تعطیلی مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ پس از ساعت ۱۸، این مصوبه در شهرهای بوشهر و برازجان عملیاتی شود و مشاغل گروه های فوق بعد از ساعت ۱۸ اجازه فعالیت ندارند.
– مصوبه تعطیلی حضوری مدارس استان که تا آخر این هفته برقرار بوده در هفته آینده هم ادامه یابد.
– رستوران های بوشهر فقط مجاز به فعالیت به صورت بیرون بر هستند و تالارهای پذیرایی در استان هم از ۲۰ آبان ماه به مدت ۲ هفته دیگر تعطیل خواهند بود.
– بانک ها موظف به عرضه خدمات غیرحضوری الکترونیکی به مشتریان هستند.
– شهربازی ها و پارک های بادی در نقاط مختلف هم به مدت ۲ هفته از ۲۰ آبان ماه تعطیل خواهند بود.
– گروه پیام آوران سلامت با مدیریت دفتر امور اجتماعی استانداری و همکاری هلال احمر و سازمان های مردم نهاد به منظور تشویق مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی تشکیل گردد.