موج چهارم کرونا در لارستان روستای کاریان قرنطینه شد

فست فود باز: ایرنا- روستای کاریان از توابع بخش جویم لارستان استان فارس به علت افزایش شمار مبتلایان و اعلام اخطار از جانب دانشکده علوم پزشکی و هماهنگی با ستاد مدیریت کرونا شهرستان و فرمانداری ویژه لارستان تا اطلاع بعدی قرنطینه کامل شد.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان این خبر به ایرنا اظهار داشت: این روستا با عنایت به افزایش شمار مبتلایان و هماهنگی با ستاد مدیریت کرونا شهرستان از جمعه دهم بهمن ماه جاری و تا اطلاع بعدی قرنطینه کامل شده است.
وحید یگانه زمان قرنطینه این روستا را حداقل دو هفته اعلام نمود و اضافه کرد: روستاهای اطراف این روستا هم باید قرنطینه شوند.
یگانه خاطرنشان کرد: عصر امروز جمعه به همراه برخی اعضای ستاد مدیریت کرونا و همینطور بخشداری جویم در روستای کاریان نشستی اضطرای خواهیم داشت و آخرین وضعیت و هشدارها را به مردم و مسؤلان روستا و روستاهای همجوار هم گوشزد خواهد شد.
وی اظهار داشت: از نظر دانشکده علوم پزشکی سه روستای همجوار کاریان شامل لاغران، جلال آباد و احمد محمودی هم باید قرنطینه کامل شوند.
محمد علی اسروش سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان هم خاطرنشان کرد: ظرف سه روزگذشته شمار افراد مثبت و مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در روستای کاریان جویم ۴۰ نفر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: همینطور روز پنجشنبه نهم بهمن از مجموع ۶۷ نفر شمار مبتلایان جدید شهرستان لار به این بیماری ۱۵ نفر از آنها در ارتباط با روستای کاریان جویم بود.
مسئولان دانشکده علوم پزشکی لارستان نسبت به بروز موج چهارم کرونا در مناطق جنوب استان فارس و افزایش میزان رجوع کنندگان افراد مشکوک کرونایی همچون شهرهای براک، لطیفی، عمادشهر و فیشور و بخش جویم طی روزهای گذشته اعلام خطر و اخطار جدی داده بودند.
بخشدار جویم هم با تایید این خبر اظهار داشت: روستای کاریان بنا به اعلام دانشکده علوم پزشکی تا اطلاع بعدی و از روز جمعه در قرنطینه کامل خواهد بود.
مهدی شفیعی یادور شد: این تصمیم هم هم اینک به مردم روستا اعلام شده و هرگونه ورود و خروج به این روستا و انجام مراسمات و آیین های عباادی و سیاسی در این روستا هم تعطیل شده است.
کاریان روستایی از توابع بخش جویم شهرستان لارستان در جنوب استان فارس و در راه راه لار – جهرم است که در ۱۱۵ کیلومتری شمال غربی لار و در ۸۲ کیلومتری جنوب شرقی جهرم واقع شده است.
بخش جویم با جمعیتی حدود ۲۵ هزار نفر و ۱۱ روستای دارای سکنه در فاصله حدود ۶۰ کیلومتری لارستان واقع شده است.
شهرستان لارستان هم با جمعیتی افزون بر ۲۳۰ هزار نفر دارای پنج بخش و ۱۷۹ روستای دارای سکنه در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز مرکز استان فارس قرار دارد.

منبع: