نظام باید پاسخ بدهد چرا سلبریتی ها در اولویت دریافت واکسن نیستند؟!

فست فود باز: وقتی یک بازیگر درجه چندم سینما که هیچ نقطه درخشانی حتی در حرفه خود ندارد می گوید چرا هیچ جای دنیا یک فوتبالیست، یک بازیگر یا یک آدم معروف نمی میرد، معلوم است که او قبل از هر چیز به این مسئله معترض است که چرا ما را آدم های ویژه ای نمی بینید؟
به گزارش روز جمعه ایرنا از نورنیوز، شاید دیگر تردیدی در این نباشد که مظلوم ترین کشور در مبحث مقابله با کرونا، ایران است که هم زمان مجبور است در چند جبهه بجنگد، هم دشمن خبیث، ناجوانمردانه تحریم کرده، هم ماشین رسانه ایش با دروغ پردازی تحریف حقیقت می کند و هم سلبریتی های بی سواد در کنار ضدانقلاب داخلی در این آتش می دمند.
جمهوری اسلامی ایران جلوتر از خیلی از کشورهای دنیا، هم سرعت مبتلا شدن و تلفات را تا حدود زیادی کنترل کرده و هم دانشمندانش شانه به شانه ی نخستین ها در دنیا واکسن را تولید کرده و هم تمام اقدامات لازم برای خرید واکسن معتبر را انجام داده است.
در فازهای قبلی جنگ روانی، رسانه های معاند به کمک عناصر داخلی خود هر چه زدند به در بسته خورد، چه آنجا که خواستند همه گیری کرونا را به اماکن، تجمعات و مراسم مذهبی مرتبط کرده یا فضای دعا و پویش های مومنانه را با برچسب خرافات تخطئه کنند و چه آنجا که خواستند جمهوری اسلامی را ناتوان از مدیریت این بحران جلوه دهند.
بر همین اساس چنانچه پیشبینی می شد فاز جدید این جنگ روانی سنگین به ایستگاه واکسن رسیده تا با اسم رمز «واکسن بخرید»، نظام را متهم به سیاسی کاری در حوزه سلامت کرده و با قرار دادن ملت در مقابل نظام، توان تصمیم گیری صحیح را از مسئولین مربوطه بگیرند.
در این ایستگاه جدید هم مانند دفعات قبل، کلیدواژه این عملیات روانی یک جمله است: «ایران چون نمی خواهد سر به راه باشد و با همه سر جنگ دارد، تحریم شده و دود این تحریم ها به چشم مردمش می رود.»
این جریان پلید، «تحریف» را دقیقا از همین جا کلید می زند، یعنی «استقلال» را «سر به راه نبودن» و «مقاومت» را «سر جنگ داشتن» معنا می کند تا به زعم خود روحیه ملی را از درون تضعیف و نظام را گرفتار فروپاشی داخلی کند.
حال و به دنبال فوت چند شخصیت مشهور و محبوب که به حق احساسات جامعه را به شدت جریحه دارد کرد، باردیگر فرصت برای موج سواری و خباثت دشمنان خارجی با سوءاستفاده از احساسات پاک مردم قدرشناس و عقده گشایی و خودنمایی یک مشت سلبریتی بی سواد فراهم شده تا پروژه «فشار» را تکمیل کنند.
باید توجه داشت که ایران با وجود همه این دشمنی ها و خباثت ها در مبحث واکسن کرونا تابحال هیچ کم کاری نکرده و هم زمان با تولید واکسن داخلی، مطابق رویه دیگر کشورها نه تنها با ثبت نام در «کوواکس» و پرداخت پول لازم برای خرید واکسن خارجی منتظر است تا بر مبنای اولویتی که سازمان جهانی بهداشت تعیین می کند واکسن خارجی را تحویل بگیرد، بلکه از واکسن های معتبر دیگر کشورها (مانند اسپوتنیک وی روسی) که در فهرست کوواکس نیست هم خریداری نموده است.
در کنار مجموعه اقدامات انجام شده، پروژه مشترکی هم با همکاری کشور کوبا که سابقه طولانی و موفقی در تولید واکسن کرونا دارد در حال اجراست که با توجه با موفقیت آمیز بودن نتایج آن محصول ساخته شده به زودی جهت واکسیناسیون عمومی در اختیار شبکه بهداشت و درمان کشور قرار می گیرد.
حال باید پرسید کدام کم کاری از جانب ایران وجود داشته و چه کار ضروری دیگری وجود داشته که انجام نشده است؟ فقط در این میان خرید و ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع شده که دلیلش بر هر صاحب عقل و منطقی روشن است.
بر این اساس معلوم است اشک تمساح یک مشت سلبریتی نه بخاطر واکسن که از سر فرصت طلبی برای خودنمایی و خوش خدمتی به غرب و از ترس مردن خودشان است نه مردم، چون که حتی اگر همین هم اکنون هم واکسن مدنظر آنها وارد می شد، امثال ورزشکاران جوانی چون میناوند و انصاریان در اولویت تزریق نبودند.
وقتی یک بازیگر درجه چندم سینما که هیچ نقطه درخشانی حتی در حرفه خود ندارد می گوید چرا هیچ جای دنیا یک فوتبالیست، یک بازیگر یا یک آدم معروف نمی میرد، معلوم است که او قبل از هر چیز به این مساله معترض است که چرا ما را آدم های ویژه ای نمی بینید!؟
این در حالی است که در همین کشور دهها پزشک، پرستار و کادر بهداشت و درمان که در ردیف ارزشمندترین سرمایه های ملی هستند، خالصانه جانشان را برای حفظ سلامت مردم فدا کرده اند، اما هیچگاه خودشان را برتر از مردم ندیده اند.
از آن سو هم دهها بازیگر معروف در آمریکا میلیون ها دلار از درآمدشان را برای درمان بیماران کرونایی و یا ساخت واکسن هزینه کرده اند اما سلبریتی های ایرانی نه تنها قدمی برنداشته که در کنار کاسبی کردن بعضی هاشان از داروهای تقلبی کرونا، می گویند چرا ما در اولویت واکسن نیستیم!؟

منبع:

About Author