دانشگاه علوم پزشکی سمنان برای نوروز ۱۴۰۰ در آماده باش کامل است

به گزارش فست فود باز ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اظهار داشت: مراکز درمانی این دانشگاه در نوروز ۱۴۰۰، علاوه بر مدیریت حوادث جاده ای، برای مراقبت از مردم در مقابله با کرونا در آماده باش کامل قرار دارد.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایرنا، نوید دانایی روز سه شنبه به رسانه ها اضافه کرد: بررسی نتایج فعالیتهای گذشته و بیان مهم ترین نقاط قوت و ضعف، همینطور تبیین راهکارهای لازم با هدف عرضه خدمات هرچه مطلوب تر به شهروندان و مسافران نوروزی در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروزی از وظایف ستاد نوروزی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان افزود: نوروز ۱۴۰۰ متفاوت با سالهای گذشته است و ستاد نوروزی دانشگاه علاوه بر نظارت بر عرضه خدمات مطلوب در روزهای نوروز، باید بر روند مبتلا شدن مردم به بیماران مبتلا به ویروس کرونا نظارت و شیوع این بیماری را کنترل و مدیریت کند.
وی ضمن اشاره به خدمات حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در سال ۹۹، بیان نمود: بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه و مراکز درمانی استان در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ بیشتر از سالهای پیشین در آماده باش کامل هستند و پزشکان و کارکنان درمانی در این ایام حضور کامل خواهند داشت و باید به مبحث مشاوره روانشناختی برای روحیه دادن به کارکنان مراکز بهداشتی درمانی در این ایام بیشتر از پیش توجه گردد.
وی ضمن اشاره به خیز چهارم ویروس کرونا، تصریح کرد: نوروز سال جاری باید کارکنان حوزه بهداشت در کنار کارکنان حوزه درمان همچون سال قبل درمورد ویروس کرونا خدمت رسانی کنند.
دانایی خاطرنشان کرد: تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ هیچ بیمارستان و مرکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با کمبود پزشک و پرسنل مواجه نخواهد بود و پیش از شروع ایام تعطیلات هماهنگی و هم فکری های لازم برای حضور فیزیکی هیات رئیسه دانشگاه، پزشکان و کارکنان انجام شده و برنامه های آنکالی افراد مشخص خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اظهار داشت: یکی از مهم ترین اقدامات معاونت بهداشتی در ستاد نوروزی اعزام تیم های بازرسان بهداشت محیط برای نظارت بر مراکز توزیع مواد غذایی، رستوران ها، هتل ها و اماکن عمومی بین راهی بخصوص در این ایام است.
وی اظهار داشت: با عنایت به پیشرو بودن ایام عید نوروز اطلاع رسانی بیشتر پیرامون ویروس کرونا لازم است و همینطور باید خدمات، اقدامات، رویدادها و اخبار حوزه سلامت استان در این ایام بیشتر از گذشته منعکس ش. د.
دانایی ضمن اشاره به آمادگی کامل مراکز درمانی در روزهای نوروز برای مقابله با کرونا و مدیریت حوادث جاده ای بیان نمود: در این ایام باید قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا را بیشتر از پیش جدی گرفت و با پیگیری و رصد بیماران مبتلا به کرونا، از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان طی ابلاغی محمدعلی طاهری مشاور اجرایی و قائم مقام ریاست در ستاد برنامه دانشگاه را بعنوان «مسئول ستاد نوروزی دانشگاه در تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۰» و محمود یحیایی رئیس دفتر پرستاری و مدیر اجرائی حوزه ریاست دانشگاه را بعنوان «جانشین ستاد نوروزی دانشگاه در تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۰» انتخاب کرد.

منبع: