معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد برگزاری کنسرت ها فقط مجازی

به گزارش فست فود باز معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه از این پس باید کنسرت ها به شکل مجازی برگزار شود، اظهار داشت: در مورد برگزاری کنسرتهای جزیره کیش مجوزی از طرف وزارت بهداشت صادر نشده است.
مهندس محسن فرهادی در گفت و گو با ایسنا، درباره برگزاری کنسرتهای موسیقی در وضعیت کرونائی، اظهار داشت: از روز سه شنبه (۲۸ بهمن ماه) کنسرت ها موظف می باشند به شکل آنلاین و اینترنتی به اجرای برنامه بپردازند. جلساتی میان وزارت بهداشت، وزارت ارشاد و وزارت کشور برگزار و قرار شد کلیه کنسرت ها همچون جشنواره موسیقی فجر به شکل الکترونیک و به صورت الکترونیک اجرا شود.
وی با اشاره به اینکه در مورد برگزاری کنسرتهای جزیره کیش مجوزی از طرف وزارت بهداشت صادر نشده است، اظهار نمود: در کیش اگر به رنگ آبی درآمده باشد تنها می تواند با ظرفیت حداکثر ۵۰ نفر و تامین ۴ متر مربع برای هر نفر در یک سالن کنسرت اجرا شود که ما برای این مساله هم مجوزی صادر نکرده ایم.
فرهادی افزود: کارهای فرهنگی برمبنای رنگ بندی ها و در رنگ آبی می توانند فعال باشند؛ البته منوط به حضور حداکثر ۵۰ نفر در یک سالن آن هم با تامین ۴ مترمربع فضا برای هر نفر. در جزیره کیش متاسفانه عدم رعایت پروتکل زیادی رخ داده است که سبب برخورد جدی همکاران ما شده است.
وی با اشاره اینکه رصد بیماری کرونا دشوار است، اشاره کرد: اینکه بخواهیم بگوییم هر بیمار در کجا به کرونا مبتلا شده، دشوار است. در حقیقت عدم رعایت پروتکل بهداشتی مساوی با تشدید احتمال مبتلاشدن به بیماری است.

منبع: