پیشبینی یک مقام بهداشتی انگلیس در مورد آبله میمونی در این کشور

به گزارش فست فود باز، یکی از مدل سازان پیشرو در حوزه بیماری های عفونی در انگلیس اظهار کرده است که وضعیت شیوع بیماری آبله میمونی در این کشور با روند کاهشی موارد مبتلا شدن ارزیابی می شود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، پروفسور “نیل فرگوسن” اعتقاد دارد که تزریق واکسن ها و افزایش آگاهی در مورد آبله میمونی به کاهش موارد مبتلا شدن به این بیماری کمک کرده است.
از ماه مه سالجاری میلادی (۲۰۲۲) مواردی از مبتلا شدن به آبله میمونی در انگلیس و دیگر نقاط جهان که این بیماری در آنها بومی نیست، گزارش شده است.
بر اساس آمارهای رسمی، انگلیس تابحال بیشتر از ۳۵۰۰ مورد مبتلا شدن به آبله میمونی را به ثبت رسانده با این وجود در هفته های اخیر کمتر از ۱۰۰ مورد ابتلای جدید به این بیماری در این کشور گزارش شده است.
به گفته پروفسور فرگوسن، کارشناسان هنوز درحال بحث هستند که چرا موارد مبتلا شدن به آبله میمونی در اواسط تابستان کاسته شده است. وی در اینباره اظهار داشت: ما کاملاً مطمئن نیستیم که دقیقا علت این کاهش چه بوده است، واکسیناسیون ضد این بیماری آغاز شد و می تواند علت کاهش موارد مبتلا شدن به آبله میمونی باشد با این وجود این مورد همه چیز را توضیح نمی دهد.
این مقام بهداشتی انگلیس همینطور اضافه کرد: محتمل ترین فرضیه اینست که گروهی که بیشترین صدمه را از این بیماری دیده اند (یعنی مردانی که با مردان دیگر رابطه جنسی داشته اند)، رفتارشان تغییر کرده است.
همچنین نگرانی هایی در این مورد وجود داشت که آبله میمونی در انگلیس و در سایر کشورهایی که این بیماری در آنها گزارش شده، بومی شود با این وجود پروفسور فرگوسن می گوید که موارد مبتلا شدن در اروپا و آمریکای شمالی سیر نزولی تدریجی را دنبال می کنند.
بسیاری از کشورهای دیگر در جهان هم شاهد شیوع آبله میمونی بوده اند و انتقال انسان به انسان هم در این بیماری وجود داشته است.
از ماه مه تابحال بیشتر از ۶۵ هزار مورد مبتلا شدن به آبله میمونی در سرتاسر جهان گزارش شده است و سازمان جهانی بهداشت (WHO) هم در ماه ژوئیه آنرا یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در جهان اعلام نمود.
فرگوسن همینطور نسبت به خطرات ناشی از عادی شدن این بیماری در سطح جامعه اخطار داده و اظهار داشت: ما باید مراقب این احتمال باشیم که وقتی تعداد موارد مبتلا شدن به آبله میمونی کم شد، شاید افراد هم کمتر دستورالعمل های بهداشتی این بیماری را رعایت نمایند و این مورد می تواند منجر به افزایش مجدد موارد مبتلا شدن به این بیماری شود.
به گزارش شبکه خبری بی بی سی، این مقام بهداشتی انگلیس اعلام نمود که بهترین راه برای اطمینان از کم ماندن موارد مبتلا شدن به آبله میمونی، ادامه واکسیناسیون افراد در معرض خطر و حفظ نظارت بر این بیماری است.

منبع:

About Author