کرونا در جهان بیشتر از ۲۱۶ هزار ابتلای جدید در شبانه روز گذشته

به گزارش فست فود باز، بنابر جدید ترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تابحال به ۶۶۲ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۸۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۸۷ هزار و ۶۰۶ بیمار هم تایید شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، برپایه آمار رسمی عرضه شده در جدول جهانی “ورلداُمتر” طی شبانه روز گذشته، کرونا در جهان جان ۷۸۸ نفر را گرفته و ۲۱۶ هزار و ۷۰۳ مبتلای جدید هم به ثبت رسیده است.
همینطور آمریکا با بیشتر از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا هم فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا ظهر امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوتی ها ۱ ایالات متحده ۱۰۲، ۲۴۷، ۵۷۵ ۱، ۱۱۶، ۰۹۵ ۲ هند ۴۴، ۶۷۸، ۵۴۸ ۵۳۰، ۶۹۶ ۳ فرانسه ۳۹، ۱۵۹، ۷۵۷ ۱۶۱، ۱۵۲ ۴ آلمان ۳۷، ۲۱۱، ۹۳۷ ۱۶۰، ۷۶۸ ۵ برزیل ۳۶، ۲۰۲، ۱۸۶ ۶۹۳، ۰۱۷ ۶ کره جنوبی ۲۸، ۷۷۲، ۱۹۶ ۳۱، ۸۸۲ ۷ ژاپن ۲۸، ۵۴۸، ۰۰۴ ۵۵، ۸۱۳ ۸ ایتالیا ۲۵، ۰۲۱، ۶۰۶ ۱۸۳، ۹۳۶ ۹ انگلیس ۲۴، ۱۳۵، ۰۸۴ ۱۹۸، ۹۳۷ ۱۰ روسیه ۲۱، ۷۷۴، ۸۲۴ ۳۹۳، ۴۹۲ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۸۵۲ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۶۷۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

About Author