رئیس جمعیت هلال احمر: با کمک شرکت های دانش بنیان، ۶ داروی جدید به تولیدات هلال احمر افزوده شد

به گزارش فست فود باز، رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در تولید دارو و تجهیزات پزشکی با کمک شرکت های دانش بنیان ۶ داروی جدید به سبد داروهای تولیدی هلال احمر افزوده شده است.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند در مسافرت یکروزه به استان خراسان رضوی ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت علی اکبر(س) و روز جوان، هدف از سفر به نیشابور را عرض خداقوت به همکاران و همین طور بازدید میدانی از عملکرد هلال احمر نیشابور عنوان نمود و اظهار داشت: امروز وضعیت شرکت کشت و صنعت نیشابور بررسی گردید و تصمیمات خوبی در راستای ارتقای آن گرفته شد. همین طور ملک درمانگاه هلال احمر نیشابور که قدمت بسیار بالایی دارد، مورد بازدید قرار گرفت تا با کمک و حمایت شهردار، فرماندار و همین طور تاکید دکتر چنارانی نماینده مردم نیشابور در مجلس، این ملک نوسازی و احیا شود.

احداث پایگاه امدادونجات شرق کشور در نیشابور
رییس جمعیت هلال احمر در ادامه عنوان کرد: ایجاد یک پایگاه پشتیبانی امداد و نجات در دستور کار قرار گرفته و عملیاتی می شود. این پایگاه یکی از بزرگترین مراکز امدادونجات و پشتیبانی هلال احمر در شرق کشور و غرب استان خراسان رضوی در زمینی به حدود ۱۲ هکتار راه اندازی می شود.

کولیوند در ادامه با اشاره به مولدلسازی املاک هلال احمر در کشور اظهار داشت: معاونت اقتصادی هلال احمر درحال بررسی املاک بایر است تا مولدسازی و فعال شوند. برای هر کدام پروژه هایی تعریف می شود و پس از تصویب در شورای عالی هلال احمر، اجرای این طرح ها عملیاتی می شود.

مسئولیت اجتماعی هلال احمر

رییس جمعیت هلال احمر همین طور با اعلان اینکه این جمعیت بر طبق بیانیه گام دوم انقلاب در مباحث اجتماعی ورود دارد، اشاره کرد: سازمان داوطلبان و جوانان هلال احمر دراین زمینه، عملکرد روشنی دارند. هم اکنون ۶۰۰ هزار جوان، عضو داوطلب هلال احمر هستند که ۱۴۰ هزار نفر از آنها از نخبگان هستند.

رییس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: درست است که پیشانی کار هلال احمر امدادونجات است اما از حوزه های مسئولیت اجتماعی هیچوقت غافل نبودیم. هلال احمر برای پیش گیری از لطمه های اجتماعی با تمام ظرفیت، فعالیت نموده و یکی از ظرفیت های جمعیت دراین زمینه، وجود بیش از ۶ هزار خانه هلال است که در سرتاسر کشور فرهنگ صلح و نوع دوستی را ترویج می کنند. برنامه ما این است که در سالهای آتی تعداد خانه های هلال را به ۵۰ هزار خانه در کشور برسانیم.

استفاده از توان شرکت های دانش بنیان برای ارتقای کیفیت خدمات

رییس جمعیت هلال احمر در ادامه و در پاسخ به سوال خبرنگاران درباب همکاری با شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر با چند شرکت دانش بنیان همکاری شده و در تولید اندام مصنوعی به نوآوری های تازه ای رسیده ایم. در تولید دارو و تجهیزات پزشکی هم با کمک شرکت های دانش بنیان ۶ داروی جدید به سبد داروهای تولیدی هلال احمر افزوده شده است. در بحث اسکان اضطراری و توزیع اقلام زیستی و نحوه امدادرسانی به حادثه دیدگان، با چند شرکت دانش بنیان درحال همکاری هستیم تا در حوادث و بحران ها، عملیات امدادونجات بوسیله هوشمند سازی خدمات، باکیفیت بالاتری به مردم ارائه شود. امروز با کمک جوانان نخبه کشور ۹۵ درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود.

منبع:

About Author