سریال همه گیری در آستانه پخش تاثیر قیمت دلار بر ساخت سریالی با موضوع کرونا

فست فود باز: فست فود باز: تهیه کننده «همه گیری» ـ سریالی با موضوع کرونا که به فصل دوم تولید رسید ـ درباره ی ی وضعیت پخش این مجموعه توضیح داد که ساخت فصل دوم سال قبل به انتها رسیده و به زودی مقرر است از شبکه سه سیما روی آنتن برود.
سعید کمانی ـ تهیه کننده سریال «همه گیری» ـ در گفت و گویی با ایسنا درباره ی ی جزییات ساخت و پخش این مجموعه اظهار داشت: ساخت مجموعه «همه گیری» به کارگردانی محمدصادق بکتاشیان سال قبل در شهریور ماه به انتها رسید. هم اکنون مراحل پس تولید آن ادامه دارد و از طرف شبکه سه اعلام شده که به زودی مقرر است پخش شود.
کمانی در پاسخ به این که با توجه به این که سریال «همه گیری» سال قبل در شهریور ماه به پایان رسیده بود، علت تاخیر در پخش سریال چه بود؟ توضیح داد: پس از اتمام کار ما به یکی ـ دو مناسبت برخوردیم و از طرف تلویزیون اعلام گردید که زمان مناسبی برای پخش این سریال نیست، پس از آن هم به مناسبت نوروز و رمضان برخوردیم که سریال «آتش و باد» هم اکنون درحال پخش است و حالا اعلام شده، مقرر است به زودی از شبکه سه سیما پخش شود.
او با اشاره به موضوع فصل دوم سریال «همه گیری» که در آن به پیک پنجم کرونا به بعد پرداخته شده است، توضیح داد: در دوران کرونا یکی از عناوینی که برای سیستم درمانی مهم بود، بحث دارو و تبلیغ داروهایی بود که در بازار آزاد با قیمت های هنگفت فروخته می شد و خصوصاً داروهایی که برای درمان کرونا تاثیری نداشتند ولی در بازار آزاد تبلیغ بسیاری به آنها می شد و مردم را به سمت خرید آنها سوق می داد. در این فصل به مطالبی پرداختیم که بگوییم سیستم درمانی ما با چه مشکلاتی روبه روست.
این تهیه کننده با اعلان اینکه فصل دوم از نظر کیفی نسبت به سری قبل باکیفیت تر است، عنون کرد: این فصل از مجموعه به نویسندگی حجت قاسم زاده اصل که مشاور کارگردان هم بودند، از نظر کیفی بهتر از کارهای قبل است و البته با بضاعتی که داشتیم کار را ساختیم؛ چونکه قیمت دلار از ۲۰ هزار تومان به ۴۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد، با توجه به این که از لوازم و تجهیزات بیمارستانی استفاده می کردیم، این گرانی ها موجب شد روی کیفیت تاثیر بگذارد؛ البته سعی کردیم شرایط روی کیفیت تاثیر نگذارد.
به قول وی در فصل اول این مجموعه با عنوان «موج اول»، تا پیک پنجم کرونا پرداخته شد. فصل دوم نیز با عنوان «همه گیری» از پیک پنجم شروع می شود.
به قول این تهیه کننده هنوز برای ساخت فصل سوم تصمیمی از طرف سازمان صداوسیما گرفته نشده است.
محسن قصابیان، کوروش سلیمانی، نیلوفر کوخانی، مهدی صبایی، نیما شاهرخ شاهی، آوا دارویت، آتش تقی پور، علی غلامی، ساخو آدم-بازیگری از ساحل آج و… از بازیگران سریال «همه گیری» هستند.

فصل دوم سریال «اپیدمی» با نام «همه گیری»، دوران اوج کرونا و پیک پنجم به بعد را روایت می کند و در ۲۶ قسمت تمام می شود. همین طور مهدی فخیم زاده که در فصل اول به عنوان بازیگر نقش اول حضور داشت، در فصل جدید دیگر حضور ندارد و روند قصه در حول کاراکتر دیگر این قصه که محسن قصابیان بازیگر آنست می چرخد.
این سریال که با عنوان «اپیدمی» شناخته شد، هنگام پخش به «موج اول» تغییر نام داد. در فصل دوم ـ «همه گیری» ـ عملا قصه سریال و اغلب بازیگران تغییر کرده اند.
مجموعه تلویزیونی «همه گیری» به تهیه کنندگی سعید کمانی، به روایت بحران کرونا و تلاش شبانه روزی کادر درمان و نیروهای جهادی برای مقابله با این بیماری می پردازد.
پیش تر اعلام شده بود سریال «اپیدمی» در سه فصل تولید می شود اما طبق اظهارات تهیه کننده ساخت فصل سوم، منوط به تصمیم تلویزیون است و هنوز بطور قطع دراین زمینه تصمیم گیری نشده است.

About Author