فست فود باز: به گزارش فست فود باز، خیلی از افراد بر مبنای یک باور قدیمی، اگر سهوا یا عمدا خربزه و عسل را با هم مصرف کنند، نگران و مضطرب می شوند.
به گزارش فست فود باز به نقل از سایت پزشکی «مای گوت»، خیلی از مردم تصور می کنند که خوردن همزمان خربزه و عسل منجر به مرگ آنها می شود.
این که شما از خوردن خربزه با عسل خواهید مرد، یک باور غلط است و هنوز هیچ مدرکی این ادعاها را تایید نمی کند.
با این وجود، خوردن این دو ماده غذایی به صورت همزمان می تواند عوارض جانبی مانند افزایش قند خون در بیماران دیابتی، کالری بالا و هم مشکلات گوارشی در افراد مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر (IBS) داشته باشد.
* آیا اثر متقابل برخی مواد غذایی مانند خربزه و عسل از نظر علمی ثابت شده است؟
بنابر گزارش وبلاگ تغذیه ای «چوپرفود»، احتمال تداخلات غذایی با مصرف همزمان برخی غذاها وجود دارد اما متاسفانه تابحال تحقیقات کامل و گسترده ای در مورد این فعل و انفعالات صورت نگرفته است که نتایج آن در چارچوب مقالات علمی قابل انتشار و استناد باشد. یعنی بیشتر باورها در مورد تداخل مواد غذایی مختلف که در میان مردم رایج است به صورت تجربی شکل می گیرد.
بعضی از این باورها درست و برخی نادرست هستند و در عین حال نمی توان آنها را به همه افراد با مزاج های مختلف تعمیم داد.
* آیا خوردن خربزه و عسل سبب مرگ می شود؟
هنگامی که عسل با خربزه مخلوط می شود، ترکیبات موجود در این دو ماده مغذی با یکدیگر واکنش نشان می دهند و در نتیجه یک ماده سخت به وجود می آید.
بنابراین اگر خربزه و عسل با هم مصرف شوند، سفت شدن ماده حاصل از ترکیب آنها، هضم را برای دستگاه گوارش بسیار مشکل می کند. به صورت خلاصه، خربزه و عسل ترکیبی دیر هضم و غیر قابل هضم هستند.
همینطور در خیلی از موارد افرادی که خربزه و عسل را همزمان خورده اند، درد شدیدی را تجربه کرده اند. با این وجود، این دردها در حدی نیست که منجر به مرگ یا مرگ فوری افراد سالم شود.

About Author