کمک به بهبود علایم ۱۳ بیماری با مصرف روزانه آب لیمو

فست فود باز: به گزارش فست فود باز، گاهی بروز برخی علایم در افراد امکان دارد گذرا باشد و یا فرد تصمیم بگیرد در کنار رفتن به پزشک متخصص و مشورت با او، از روش های غیردارویی هم استفاده نماید. در این شرایط لیمو می تواند به بهبود علایم ۱۳ بیماری کمک نماید.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، لیمو منبع اعجاب انگیز ویتامین ب ۶، آهن، پتاسیم و فیبر است. مصرف فقط یک عدد لیمو می تواند ۱۷۸ درصد از میزان نیاز روزانه شما به ویتامین C را تأمین کند.
براساس اعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، این امکان وجود دارد که روز خویش را با نوشیدن آب گرم همراه با لیمو آغاز کنید تا ۱۳ مشکل رایج بهداشتی را بدون احتیاج به مصرف قرص درمان کنید.
_ بیماری کیسه صفرا: بیماری کیسه صفرا عمدتا ناشی از التهاب و تحریک کیسه صفرا است. این نکته ثابت شده که کمبود ویتامین C در بدن شما را در معرض خطر این بیماری قرار می دهد. از آنجائیکه لیمو خاصیت ضد التهابی دارد و منبع ویتامین C است، مصرف آن می تواند به جلوگیری از بیماری کیسه صفرا کمک نماید.
_ آکنه: آب لیمو می تواند به تقویت پوست و محافظت در مقابل استرس های محیطی کمک نماید و مانع مبتلا شدن به آکنه شود.
_ سنگ کلیه: پتاسیم و اسید سیتریک موجود در لیمو سبب کاهش اشباع ادرار و پیشگیری از رشد کریستال و مبتلا شدن به سنگ کلیه می شود.
_ سرماخوردگی: لیمو به علت دارا بودن مقادیر زیادی ویتامین C، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند؛ به صورتی که نوشیدن یک فنجان آب لیمو در روز به حفاظت از بدن در مقابل سرماخوردگی و آنفلوآنزا منجر می شود. ویتامین C یک ماده مغذی و نوعی آنتی اکسیدان برای دفاع از سیستم ایمنی بدن است.
_ گلودرد: حتی اگر سرماخوردگی از بین رفته باشد، آب لیمو می تواند به سرعت بخشیدن به بهبودی کامل کمک نماید و گلودرد را تسکین دهد.
_ ضعف ناخن ها: آب لیمو برای ناخن های شما عالی است. ویتامین C موجود در آن به تقویت و استقامت ناخن ها کمک می نماید.
_ افزایش وزن: نوشیدن آب لیمو هنگام بامداد و پیش از شروع صبحانه سبب هیدراتاسیون و پیشگیری از کم آبی بدن می شود و به کاهش وزن هم کمک می نماید. نقش ویتامین C برای جلوگیری و مبارزه با چاقی، ثابت شده است.
_ صدمه عضلات: یکی از عوارض ورزش، درد شدید عضلات است. خبر خوب اینست که آب لیمو به کاهش صدمه عضلات در نتیجه ورزش کمک می نماید.
_ درد مفاصل: نوشیدن آب لیمو یک راه عالی برای کاهش درد مفاصل است و به کاهش علایم آرتریت و آرتروز کمک می نماید. این نوشیدنی التهاب را از مفاصل دور می کند.
_ رفلاکس اسید: بیماری ریفلاکس هنگامی رخ می دهد که اسید معده به مری باز می گردد و سبب ایجاد سوزش در گلو و سینه شما می شود. آب لیمو باآنکه اسیدی است اما خاصیت قلیایی دارد و می تواند ریفلاکس را درمان کند.
_ فیبرومیالژیا: این اختلال مزمن سبب ایجاد حساسیت و درد در تمام بدن می شود. اگر از این اختلال رنج می برید، آب لیمو یک راه عالی برای درمان درد بدون عوارض جانبی است.
_ التهاب: لیمو خاصیت ضد التهابی دارد. نوشیدن یک لیوان آب گرم همراه با لیمو در بهبود التهاب بدن موثر است.
_ فشار خون بالا: اگر مبتلا به فشار خون بالا هستید، آب لیمو بنوشید. اگر هم اکنون از داروهای فشار خون استفاده می کنید، این داروها را ترک نکنید و با پزشکتان به صورت خاص در رابطه با جایگزین کردن آب لیمو مشورت کنید.

منبع:

About Author