گزارش جدید محققان؛ مرگ و میر قلبی افراد چاق در آمریکا ۳ برابر شده است

به گزارش فست فود باز، چاقی خیلی از قسمت های بدن را تحت تأثیر قرار می دهد، اما تحقیقات جدید نشان داده است که قلب امکان دارد سخت ترین ضربه را متحمل شود.

به گزارش فست فود باز به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، بین سالهای ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۰، مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در رابطه با چاقی در ایالات متحده سه برابر شد و بعضی از گروه ها صدمه پذیرتر از سایرین بودند.
به طور خاص، بزرگسالان سیاهپوست دارای بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی ناشی از چاقی بودند که بیشترین درصد مرگ و میر در زنان سیاهپوست مشاهده شد.
دکتر «زهرا رئیسی»، متخصص قلب در مؤسسه تحقیقاتی ویلیام هاروی در لندن، اظهار داشت: «مطالعه ما نخستین مطالعه ای است که نشان داده است این دفعه فزاینده چاقی به افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی تبدیل می شود.»
طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، هم اکنون حدود ۴۲ درصد از آمریکایی ها چاق هستند که تقریبا ۱۰ درصد نسبت به دهه گذشته افزایش پیدا کرده است.
برای این مطالعه، محققان داده های مربوط به بیشتر از ۲۸۱۰۰۰ مرگ از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۰ را تحلیل و بررسی کردند که در آنها چاقی بعنوان یکی از علل مرگ در یک پایگاه داده ذکر شده بود.
به طور کلی، این مطالعه نشان داد که مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در رابطه با چاقی از ۲.۲ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در سال ۱۹۹۹ به ۶.۶ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۰ افزایش پیدا کرده است. میزان مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی غیر در رابطه با چاقی در همین دوره کاسته شده است.
مرگ و میر در افراد چاق به طور عمده به علت سخت شدن شریان ها، حملات قلبی و شرایط در رابطه با فشار خون بالا بود.
مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی ناشی از چاقی در بین سیاه پوستان در مقایسه با هر گروه نژادی دیگر بیشتر بود و بعد از آن بزرگسالان سرخپوست آمریکایی و بزرگسالان بومی آلاسکا قرار داشتند.
در حالی که در این مطالعه، زنان سیاهپوست بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی در رابطه با چاقی را داشتند، مردان بیشتر از زنان سایر گروههای نژادی، مرگ های ناشی از چاقی را تجربه کردند.

About Author