۲ بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در فسا شناسایی شدند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا اظهار داشت: بنا بر اعلام انستیتو پاستور و اداره مراقبت معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دو مورد مبتلاشدن به ویروس انگلیسی کرونا در شهرستان فسا شناسایی شد.
جلال کریمی روز جمعه گفت: اقدامات لازم برای نگهداری ایزوله این بیماران در ویژه بخش کرونا انجام شده و برای ردیابی و ایزوله افراد در تماس و یا مبتلا سرپایی اقدامات لازم صورت گرفته است.
بنا بر گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی فسا، وی ادامه داد: پیدا کردن این مبتلایان نشان از تقویت برنامه دیده وری دارد؛ برنامه دیده وری یک طرح جدید معاونت بهداشت هست که در کنار تیم اقدام سریع اقدامات بیماریابی و برنامه ریزی برای رهگیری و ایزوله کردن را دنبال می کند.
کریمی بیان کرد: یک نفر از مبتلایان به کرونا انگلیسی پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص و جهت ایزوله خانگی تحت مراقبت قرار گرفته و یک نفر باتوجه به نیاز به اقدامات درمانی بیشتر همچنان بستری هست.
به گفته وی، محدودیت های خانوادگی برای این موارد قسمتی از نظام مراقبت بوده و بررسی های گسترده در اطرافیان و قرنطینه افراد، مد نظر قرار گرفته است.
کریمی افزود: باتوجه به حجم بالای نمونه های ارسالی از سراسر کشور و زمان بر بودن اعلام نتیجه تست ها، باید هر گونه مبتلای جدید را ویروس جهش یافته کرونا فرض نماییم و تمامی مراقبت های لازم را انجام دهیم تا از شیوع بیشتر ویروس در سطح جامعه جلوگیری نماییم.

وی اشاره کرد: شهروندان در صورت بروز هرگونه علایم شبیه سرماخوردگی علاوه بر خودقرنطینگی، به پزشک خانواده خود یا درمانگاه ویژه کرونا مراجعه کنند.
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی فسا اظهار داشت: باتوجه به مشاهده ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در کشور و گزارش ۲ مورد مبتلاشدن در شهرستان فسا، از شهروندان تقاضا داریم با رعایت قوانین و مقررات بهداشتی، به خصوص استفاده مناسب از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، خودداری از تجمع، شستشوی دستها و استفاده از تهویه مطبوع مانع از ابتلای خود و دیگران به بیماری کووید ۱۹ شوند.
شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.