رسانه های آمریکایی: تزریق واکسن یادآور امیکرون در آینده نزدیک

به گزارش فست فود باز، رسانه های آمریکایی اعلام کردند: تزریق دُزهای واکسن یادآور اُمیکرون در آینده نزدیک انجام میشود.
به گزارش فست فود باز به نقل از ایسنا، نخستین واکسن به روز شده کروناویروس بزودی در سراسر ایالات متحده در دسترس قرار می گیرد و در مقابل گونه هایی از ویروس که در گردش است بصورت هدفمند مصونیت ایجاد خواهدنمود.
بااینکه کووید و نتایج ناشی از آن بخش معمولی از زندگی مردم ایالات متحده شده، این ویروس همچنان روزانه به مرگ ۴۰۰ نفر در این کشور منجر میشود. به روز کردن واکسنهای موجود میتواند خطر مرگ ناشی از این بیماری را به حداقل برساند.
طی روزهای آینده واکسنهای به روز شده پروسه دریافت تاییدیه را طی خواهند کرد و انتظار می رود بعد از آن، دُزهای واکسن در دسترس قرار گیرد.
انتظار می رود که دولت فدرال تزریق این واکسن را برای تمامی افراد ۱۲ ساله و بالاتر تایید کند، بااینکه تنها واکسن ساخت شرکت فایزر برای افراد زیر ۱۸ سال در دسترس خواهد بود.
“رابرت کالیف” از سازمان غذا و داروی ایالات متحده اظهار داشت: زمانیکه دُزهای جدید یادآور در دسترس قرار گیرد، کمک میکند تا مصونیت بیشتری در مقابل گونه های درحال چرخش ویروس ایجاد شود.
به گزارش پایگاه آکسیوس، بگفته کارشناسان، تزریق واکسن و دُزهای یادآور برای پیش گیری از بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از آن خصوصاً در افرادی که در معرض خطر مبتلاشدن به نوع شدید بیماری هستند، لازم است.

منبع:

About Author